Atrakcje

Atrakcje

Warto zobaczyć na Podhalu

Zamek w Czorsztynie

Zamek w Czorsztynie

Zamek w Czorsztynie - ruiny gotyckiego zamku z XIV w., położne na wzgórzu nad Jeziorem Czorsztyńskim, na terenie Pienińskiego Parku Narodowego. Z tarasów zamku górnego roztacza się piękny widok na jezioro i góry.
Przełom Białki pod Krempachami

Przełom Białki

Przełom Białki pod Krempachami - rezerwat przyrody, na ktorego terenie znajduje się Jaskinia Obłazowa, gdzie znaleziono m.in. najstarszy na świecie bumerang z ciosu mamuta. W rezerwacie kręcono "Janosika"
Morskie Oko

Morskie Oko

Morskie Oko - największe i najpiękniejsze jezioro w Tatrach (50 m głębokości), położone w Dolinie Rybiego Potoku na wysokości 1395m n.p.m. i otoczone najwyższymi szczytami Tatr Polskich.
Morskie Oko

Kaplica na Jaszczurówce

Kaplica na Jaszczurówce - kościół parafii rzymskokatolickiej w Toporowej Cyrhli, zaprojektowany przez Stanisława Witkiewicza i zbudowany w latach 1904-1907. Jest typowym przykładem stylu zakopiańskiego.
Gubałówka

Gubałówka

Gubałówka - (1126 m n.p.m.) szczyt na który prowadzi kolej linowo-terenowa z Zakopanego, popularny wśród turystów ze względu na walory widokowe i liczne atrakcje (restauracje, stoiska z pamiątkami, zjeżdżalnię).
Polana Głodówka

Polana Głodówka

Polana Głodówka - położona przy drodze z Bukowiny Tatrzańskiej do Morskiego Oka. Jeden z najpiękniejszych punktów widokowych, z którego można podziwiać panoramę Tatr. Powyżej polany znajduje się Schronisko Górskie ZHP "Głodówka"
Polana Rusinowa

Polana Rusinowa

Polana Rusinowa - (ok 1200 m n.p.m.) - rozległa łąka położona u podnóża Tatr Wysokich. Prowadzą z niej liczne szlaki, m.in. na szczyt Gęsia Szyja (1989 m n.p.m.) oraz do Sanktuarium Matki Boskiej na Wiktorówkach.
Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch - szczyt w Tatrach Zachodnich o wysokości 1987 m, na który kursuje kolej linowa z Kuźnic. Kasprowy Wierch jest powrzechnie znanym ośrodkiem narciarskim.
Zakopane

Zakopane

Zakopane - najwyżej usytuowane miasto w Polsce, położone u stóp Tatr i stanowiące część Podhala, siedziba powiatu tatrzańskiego. Nazywany zimową stolicą Polski. Nad miastem góruje Giewont (1894 m n.p.m.)
Dolina Kościeliska

Dolina Kościeliska

Dolina Kościeliska - druga co do wielkości dolina w polskich Tatrach (ok. 9km długości). W Dolinie znajduje się kilka jaskiń (m.in. Mroźna, Mylna, Smocza Jama) oraz schronisko na Hali Ornak. Szlak rozpoczyna się w Kirach.
Image
Image
© 2022 Apartamenty Liliowe Turnie - Kościelisko, All Right Reserved